Jak se z korkového dubu stane materiál na kabelky a peněženky?

Korek – zázračný materiál

Korek je materiál, který se vyrábí z kůry dubu korkového. Není to však tak jednoduché… Věděli jste, že do dnešního dne lidé nedokázali vyrobit žádný syntetický materiál, který by se podobal vlastnostem korku? A hlavně jeho přírodní buněčné struktuře, která připomíná plát medu? Korek je známý dokonalou rovnováhou mezi několika chemickými prvky, mezi hlavní patří zejména suberin, díky kterému je korek stále lehký, nepropustný pro kapaliny a plyny, pružný a stlačitelný, má vynikající tepelné a akustické izolační vlastnosti.
A co je důležité pro nás, korkový materiál je velmi odolný proti oděru, je hypoalergenní a právě proto velmi vhodný pro astmatiky a alergiky a jinou, možná i největší výhodou je, že výrobky z korku jako jsou například kabelky, či peněženky mají přírodní povrch, který je velmi měkký na dotek.

Jak se zpracovává korková kůra

Pojďme se nyní v krátkosti podívat na to, jak se korek zpracovává a mění se tak, že se k nám dostane v podobě kabelky. Vše se začíná v lese korkových dubů. Většina korkových lesů se nachází ve Španělsku a Portugalsku.
Kůra se z dubů sbírá každých 7-9 let, kdy dosáhne dostatečnou tloušťku. Nepoškozuje to daný strom, což je velmi ekologické. Sklizené korkové desky jsou uloženy na sebe na paletě a čekají na další zpracování. První fáze výrobního procesu je var. V tomto kroku dochází ke změkčení a k čištění kůry. Uvařené desky jsou plošší a snadněji se s nimi pracuje. Následně se z korku vyrábějí tak známé zátky do lahví, izolace, různé bytové doplňky nebo i kabelky, peněženky a módní doplňky.

Korek jako alternativa kůže

Co z toho všeho vyplývá? Svět objevuje nový trend v módě, který nám bude sloužit jako alternativa kůže, která bude trvanlivá, odolná proti poškrábání, ekologická a hypoalergenní. My Vám nabízíme široký výběr kabelek a peněženek pro dámy ale i pro pány v různých tvarech, barvách a velikostech, z nichž si vybere určitě každý. Našim dodavatelem je malá manufaktura Corkor, která klade důraz na kvalitu a vyrábí vkusné výrobky už řadu let. Tak neváhejte a pořiďte si netradiční módní doplněk do zaměstnání, na společenské akce i na cesty.